Hlavní diskuze

Založil Admin, Středa 15/03/23 11:42:07

Předchozí téma - Další téma

Marek2001

Citace od: Petr78 kdy Pátek 16/08/24 16:12:25
Citace od: Marek2001 kdy Pátek 16/08/24 15:48:30https://x.com/TomDunovsky/status/1824340243794776485?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1824340243794776485%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=


Kania bude oblíbený u Hokeje fans 😅😂. Doporučuji si to poslechnout 😅.


Tak kromě těch evropských soutěží je Kania úplně mimo a to že neví kde leží Třinec , no s tím by se moc chlubit neměl , ukázal tak možná jaký je to bulík. I hokej a i v české lize má své osobnosti. Ať se radši dál věnuje návštěvnosti svého Liberce.

Jojo přesně a že není Třinec značka velká wtf asi moc nerozumí Hokeji.

Marek2001

Tak Černý kde hostovat do Chrudimi. Pardubice jsou teď jasný na sestup ten kádr je na druhou ligu.

Pavel95

Meteorologové vydali varování před velmi silnými bouřkami od sobotní sedmé hodiny ranní do půlnoci pro Královéhradecký kraj.

Aby se to vůbec odehrálo.  :-\

Marek2001

Citace od: Pavel95 kdy Pátek 16/08/24 17:42:28Meteorologové vydali varování před velmi silnými bouřkami od sobotní sedmé hodiny ranní do půlnoci pro Královéhradecký kraj.

Aby se to vůbec odehrálo.  :-\

Mě by to vyhovovalo kdyby to odložily 😁 jelikož zítra nemůžu 😁 vynechám první zápas na novém Malšáku. 😉😁

Marek2001

Ale zítra tipuji tak 6k diváků v HK to je zítra plno akcí ten Iroman a Ameriky na letišti aspoň 7k kdyby bylo by to pěkný.

Lenka

Jako teenager byl v Hradci Králové nepochopený, nyní Tomáše Petráška tentýž klub vítá s neskrývaným nadšením. ,,Vracím se jako jiný člověk, jiný hráč," usmívá se fotbalový golem, co sepsal kouzelný životní příběh. Z nepotřebného kluka se stal kapitánem polského mistra z Čenstochové a českým reprezentantem. Zítra by se měl poprvé objevit v české lize. 
Angažmá v Jižní Koreji krachlo. Tomáš Petrášek se po roce soužení v Jeonbuku vrátil domů. A to doslova. Upsal se ,,votrokům" a už se nemůže dočkat, jak na první zápas vezme dědu, který ho v mládežnických letech vozil z Čestic u Rychnova každý den na tréninky. Deníku Sport a webu iSport.cz poskytl dvaatřicetiletý stoper upřímný rozhovor, ve kterém mnohokrát zaznělo jméno osudového kouče Marka Papszuna.

Jaké to je vrátit se do Hradce?
,,Co myslíte, když se na mě podíváte?"

Že jste si ke konci kariéry splnil sen.
,,Pozor, ještě nekončím, byť konec je blíž, než dál. Ale ano, můj výraz hovoří za všechno. Jsem tady skoro dva týdny a užívám si to. Po nevydařené sezoně v Koreji je Hradec obrovskou vzpruhou. Jsem zpátky v procesu, který mě extrémně baví. Je to radost. Umocněná tím, kde zrovna sedíme."

V útrobách nového moderního stadionu.
,,Jasně. Kdyby bylo vše při starém, ani nevím, kam bychom si sedli. (usměje se) Je to super. Mám strašnou radost. Do takové práce se chodí extrémně dobře. V Hradci je perfektní prostředí, ale to bylo i v Jeonbuku. Jen mi to tam nesedlo lidsky, což se stane. Pro mě jsou lidi nejdůležitější."

Co vím, tak s návratem do Hradce jste už nepočítal, že?
,,Přestal jsem na to myslet. V určitém období kariéry jsem o Hradci snil, žil jsem si dětský sen jako každé dítě z regionu. Dostat se do ,,efcéčka" a debutovat v áčku. Mně se to nepovedlo, ale díky za to. Musel jsem jít jinudy. Dnes se vracím jako jiný člověk, jiný hráč. Napsal jsem dobrý příběh, který může inspirovat ty, co se chtějí vzdát. Vždycky je šance zabojovat a dostat se na úroveň, o které člověk sní."

Proč vás v teenagerovském věku v Hradci nechtěli? Přemýšlel jste nad tím?
,,Naše cesty se prostě rozešly. Teď je mi dvaatřicet let, lidsky jsem dozrál. Je to jako ve vztahu. Nemá cenu na sebe být dlouho naštvaný. Jasně, když se dostavily první úspěchy, bral jsem to jako satisfakci. Ale postupně jsem odchod z Hradce přijal, zapomněl jsem na něj. Přál jsem si za klub hrát, ale nepovedlo se to. Šel jsem na to malinko oklikou, ale o to víc si návrat užívám."

V jednom z rozhovorů jste říkal, že by Hradci mělo být líto, že ve vás neviděl budoucího reprezentanta.
,,Ano, to je v pohodě. Viděl ho ve mně Marek Papszun (trenér Raków Čenstochová). Šel jsem za ním sice do třetí ligy, ale klub už byl nastavený na nejvyšší polskou soutěž. Kdybych byl špatnej, po postupu do druhé ligy bychom se rozloučili. Ovšem jenom trenér a já jsme to dotáhli až k polskému titulu. On mi dal mustr, jak se zlepšit. On udělal z třetiligového hráče reprezentanta. A já mu to nikdy nezapomenu. Minulý týden měl padesát let, trochu jsme zavzpomínali. Je šťastný, že jsem v Hradci. Určitě přijede na náš zápas. Trochu jsem odbočil, že."

Nevadí. Povídejte.
,,Vrátím se k Hradci. Třeba ti, kteří tehdy za výběr hráčů zodpovídali, ve mně talent neviděli. Kvalitu spatřovali v jiných hráčích. Čas ale ukázal, že to je i ve mně. Jedním z mých trenérů je Adrian Rolko. I on začal kariéru později."

A v Hradci byl také zpochybňovaný.
,,Je to úděl vysokých hráčů. Já byl tehdy jako on – vysoký a hubený. Byl mým hnacím motorem. Dnes jsem typologicky jiným hráčem. Našel jsem novou cestu, jak se připravovat. Už vypadám jinak."

Lenka

Co jste v Hradci slyšel? Jsi vysoký, neohrabaný a k tomu pomalý?
,,Už si to nepamatuju. Je možné, že o něco z toho šlo, ale vždyť je to jedno. I kdyby to byla stokrát pravda."

A byla?
,,Asi určitě. Na druhou stranu i méně obratný a méně rychlostně vybavený hráč má své přednosti. A já nějaké zřejmě měl. V Polsku jsem jich začal využívat a minusy odhazovat do kouta."

Čili jste pracoval na rozvoji silných atributů vaší hry.
,,Přesně tak. Ale na negativních stránkách jsem také pracoval, ale už jsem je neměl v hlavě. Nenosil si je na hřiště. Jakmile člověk najde svoji cestu, spojí to s tvrdou prací a naučí se fungovat s mým tělem, a já rozhodně nemám fotbalovou postavu, tak to může fungovat. Nakonec se na rychlostních testech v Rakówě ukázalo, že nejsem tak pomalej." (rozesměje se)

Cestu vám ukázal Marek Papszun?
,,Každý trenér, kterého jsem v kariéře potkal, mi něco dal. Někteří mi ale v paměti zůstanou navždycky. V dorostu určitě Luboš Prokopec, který ve mně vybudoval disciplínu a obrovský chtíč vyhrát. Tehdy jsme bez velkých individualit získali dorostenecký titul. Nemohu zapomenout na trenérskou legendu Jaroslava Dočkala, který mě vedl v Hlavici. Nabíral jsem ho cestou na trénink, dostal jsem od něj velkou školu. Navzdory věku měl nadčasové uvažování. Dále Zdeněk Hašek na Žižkově, dal mi noty a směr. A samozřejmě Marek Papszun. Spolupracovali jsme sedm let. To hovoří za všechno."

Jak jste přežil Papszunovy drsné psychologické metody? Jako jediný z dlouhé řady hráčů jste všechno vydržel.
,,Víte, co je zajímavé? Že hráči, kteří to neměli u trenéra úplně dobrý a odešli jinam, pak pochopili, že jim Papszun chybí. Že byl vážně dobrej a že k němu chtějí zpátky."

Co je na Papszunovi speciální?
,,Fotbal hráčům strašně ulehčil, protože je na všechno připravil. Z učitele historie se stal nejlépe placený trenér Ekstraklasy. Jeden čas mu to stouplo do hlavy, ale má mu to mít někdo za zlé? Není snadné to ustát. Zažil jsem některé fakt neuvěřitelné tréninky."

Zkuste být konkrétní.
,,Když někdo udělal chybu, na kterou ho krátce předtím upozorňoval, tak si ho chytil... My tomu říkali chobotnice, která tě pomaličku dusí. Pamatuji si, že s tím prošel i kolega z obrany Kamil Piatkowski. Za dva roky jej koupil Red Bull Salzburg za 6 milionů eur. Kdo k nám přišel, udělal neuvěřitelný pokrok."

Vybavuji si, že i Petr Schwarz, váš bývalý spoluhráč z Čenstochové, po odchodu do Slasku Wroclaw na Papszuna vzpomínal jen v dobrém.
,,Je to tak. Z druhé strany trenér udělal obrovský lidský posun. V jednu chvíli to bylo vážně nesnesitelný. Kdyby to pokračovalo, nešlo by to vydržet."

Byl despotický?
,,Extrémně náročný ke každému. Přes tvrdá pravidla, která nastavil, prostě nejel vlak. V klubu měl obrovský vliv na všechno, společně s majitelem Raków řídil. Pamatuji si na dvojzápas se Slavií. Ptal se mě na hotely, jaký je nejlepší. Samozřejmě si vybral nejdražší. Za obrovské peníze jsme jezdili na soustředění. Postupem času se zamiloval do komfortu. Jezdili jsme na kempy do Rakouska, hráli s Red Bullem, Šachťarem, bydleli jsme v komplexu, který stál nesmyslné peníze. Ale Marek Papszun řekl, že i to nám pomůže být lepší. Bydleli jsme Regnum Carya v Turecku, tam jsou ceny úplnej nesmysl. Ale on byl šťastný, že svůj malý Raków dostal na špičkovou úroveň a klubu zajistil top podmínky."

Řekněte mi, jak v natolik drsném prostředí může fungovat někdo jako španělský hračička Ivi Lopez?
,,Když k nám přišel, furt jenom kroutil hlavou a naříkal, kam se to dostal. Co po mě trenér chce? Proč na mě furt křičí? Najednou pochopil, co mu může Papszun dát. Stal se hvězdou Ekstraklasy, málem sestřelil Slavii. Je to absolutně týmový hráč, náročný na sebe i okolí. Neuvěřitelný borec. Četl jsem o LeBronovi, o Lewandowskim... Totální profíci tvrdí na spoluhráče, kteří ovšem vědí, že je vytáhnou nahoru. S Ivim to bylo perfektní. Doteď jsme v kontaktu. Musím mu napsat, že kdyby o něj Marek už nejevil zájem, ať za mnou přijde do Hradce."

Toužíte mít v Hradci pozici jako Lopez v Rakówě?
,,Od začátku cítím, že mužstvo je zdravé, postavené na dobrých základech se svými lídry. Já budu sám sebou, snažit se makat na sto procent. Teprve pak se může tvořit lídrovství. Pasovat se do role šéfa na základě naučených frází, to nefunguje."

Lenka

Papszun se po krátkém čase nečinnosti vrátil do Čenstochové. Tahal vás nazpátek?
,,Nechám to bez odpovědi, je to jen mezi námi. Prozradím jen, že mi napsal jednu hezkou zprávu: Třeba někdy spolu ještě něco vyhrajeme."

Co jste odpověděl?
,,Že pak bychom museli sepsat knížku. Ono to vlastně je už teď na knížku. Marek byl mým hostem na svatbě. To vypovídá o všem. Nicméně zažil jsem s ním hodně těžké období. Já rozhodně nebyl jeho syn, nic jsem nedostal zadarmo. Když jsem se vracel po zranění, bylo to strašně těžké. Nehrál jsem, několikrát jsem to chtěl vzdát, ale nikdy to neudělal. Chtěl jsem i jemu dokázat, že se mýlí. Slyšel jsem od lidí z vedení, že Petras už není tím, kým býval před zraněním. Tak jsem se zakousl a řekl si: počkej, ještě uvidíš. Stejné jsem to měl i při odchodu z Hradce. Stál jsem na křižovatce, chtěl odejít do Kostelce nad Orlicí a hrát jen pro radost. Nakonec jsem zvolil jinak."

Papszun se minulý rok na podzim zmiňoval i v souvislosti s českou reprezentací. Stačil by na to?
,,Nepochybuji o tom. Je natolik inteligentní, že by si všechno uspořádal. Je vynikajícím psychologem, motivátorem."

Proč jste neuspěl v Jižní Koreji?
,,Vzal jsem velkou výzvu, odešel do nejúspěšnějšího klubu v Koreji s úchvatným tréninkovým centrem. Chtěl jsem pokračovat v trendu vyhrávání trofejí, jelikož to chutná. Roli hrály i finanční podmínky. S manželkou Kateřinou jsme se probírali nabídkami a já ji říkám, že není co řešit. Ambice, finance, k tomu bezpečná země. Přijel jsem do rozjeté sezony, měl jsem menší zranění, nebyl jsem rozehraný. Ze začátku to bylo složité, k tomu jiná mentalita a těžká komunikace. Osmdesát procent lidí nemluvilo anglicky. Plus jsem byl sedm let na něco zvyklý a najednou trenér Dan Petrescu, úplný opak Papszuna, orientovaný jen čistě na výsledky. Nebudu ho víc hodnotit, ale bylo obrovskou zkušeností s takovým člověkem spolupracovat. Bohužel, nevyšlo to."

Sedm let na vás tým stál a najednou nehrajete, jste odsunutý na druhou kolej. Jak jste to dával?
,,Z domova se mě známí snažili podpořit. Psali mi, že ať to za ty prachy vydržím i na lavici. Ale o tom to sakra není. Mojí ambicí je hrát fotbal, a když nehrajete, tak to bolí. To si pak člověk musí dát velký pozor na mentální zdraví. Máme málo příkladů z naší historie, že to kluci nezvládli? Musel jsem být hodně opatrný, přesvědčovat se, že všechno ustojím."

Měl jste někdy opravdu vážnou krizi?
,,Když mi Petrescu řekl, ať si v zimě najdu jiné angažmá, že se mnou hrát nebude. Nevešel jsem se mu do kvóty, potřeboval cizince dopředu. V Koreji to je tak, že mužstvo může mít pět zahraničních hráčů, ale jen tři mohou hrát v základu. Přitáhl si Nanu Boatenga za dva miliony eur z Kluže."

Před dvěma lety naskočil proti Slavii.
,,Ano. Mimochodem, pro Petreska je Slavia nejlepším týmem v Evropě, protože nejvíc běhá. To je přesně jeho styl. Ale hlavně jsem chtěl říct, že Boatenga měl tři roky v Kluži, nejlepší hráč týmu, a najednou ho posadil, schoval do skříně na dvanáct zápasů. To jsem nepochopil. A nejen já. Když cizinec nesplňuje ze sta procent očekávání, rozloučí se s ním. Nevymlouvám se na to, ale tak to v Koreji funguje. Je to vidět v každém přestupovém okně. Jo, bylo to těžký, ale rodina si zvykla, syn začal chodit do předškolky. Když jsme odjížděli, paní učitelka brečela, že Tondu už nikdy neuvidí... (odmlčí se) No co, sbalili jsme si život do osmi kufrů a jeli domů."

V zimě došlo na první kontakt s Hradcem, řekl jste ne. Chtěl jste v Koreji ještě zabojovat?
,,Ano, sdělil jsem to i Danovi. Říkám mu, šéfe, jestli máte problém s kvótou pro cizince, tak to není můj džob. Nepřistěhovali jsme se s celou rodinou, abych se za půl roku otočil na patě a jel zase zpátky. Navíc jsem měl ještě na dva roky smlouvu. Postupně jsem se začínal cítit dobře. Technickým ředitelem byl Pak Či-song z Manchesteru United, sportovním ředitelem Roberto di Matteo. Sedli jsme si, dobře si popovídali, oni mi věřili, ale Dan si stál za svým a nevzal mě na třítýdenní soustředění do Dubaje. Musel jsem to přetrpět v béčku, do toho vstoupil můj právník. Vztah se porušil. Ale to se v životě stává."

Před touto sezonou jste měl víc nabídek. Jedna byla i z Apollonu Limassol. Je to tak?
,,To bych chtěl trochu upravit. Měl jsem perfektní rozhovor s trenérem Adrianem Guľou. Na rovinu říkám, že by mě strašně zajímalo s ním někdy pracovat. Měli mě zmapovaného, sháněli dominantního stopera, ale nakonec to asi neprošlo přes vedení. Nevím. Ale není to tak, že bych někoho odmítl. O dalších nabídkách nemá cenu se bavit. Hradec se do toho zakousl. Sportovní ředitel Jiří Sabou ukázal zarputilost, kterou se prezentoval na hřišti. Upozorňoval jsem ho, že popasovat se s mým manažerem nebude úplně easy. Chvíli to trvalo, asi měsíc, ale jsem tady. Mohu na stadion přivést dědu, který mě v dorostu vozil čtyři roky každý den na trénink. Moc se na to těším. Všemu pomohl i můj syn, který začal tancovat na klubový goal song Sara perche ti amo." (usměje se)

S jakým přáním přicházíte do Hradce?
,,Chci být v kabině ve společnosti lidí, kteří se nebudou nikoho bát a do každého zápasu půjdou s cílem vyhrát. Může se stát, že někdo bude lepší, že nás rozstřílí, ale my nesmíme nikdy nic vzdávat. V takové mentalitě bych chtěl žít a takovou realitu Hradce bych chtěl tvořit."

Lenka

Ahoj přidala jsem článek doufám ze ok ještě jsem tu nic takto nevkladala pokud někdy budete chtít další premium články najdete mě na hokeji forum 👍😀

Petr78

Citace od: Lenka kdy Pátek 16/08/24 18:51:01Ahoj přidala jsem článek doufám ze ok ještě jsem tu nic takto nevkladala pokud někdy budete chtít další premium články najdete mě na hokeji forum 👍😀

Mockrát děkujeme , vážíme si toho 🙂👍 ať žije jeden Hradec

Shaqiri

Citace od: Petr78 kdy Pátek 16/08/24 19:18:50
Citace od: Lenka kdy Pátek 16/08/24 18:51:01Ahoj přidala jsem článek doufám ze ok ještě jsem tu nic takto nevkladala pokud někdy budete chtít další premium články najdete mě na hokeji forum 👍😀

Mockrát děkujeme , vážíme si toho 🙂👍 ať žije jeden Hradec
👍👍👍

Mikess

Marek 2001:tak koukej vrátit permici,když tam nechodíš😂😂😂😂

Mikess

Tak aspoň už člověk ví kdo je znalec na zimaku ,diky Leni alias Lillu..doteď sem váhal kfo je Lillu ,mozek klubu  a dnešek to hodil na papír

Honza78


Shaqiri

Mladej Rum konečně odešel z koněpůlek a to na hostování do Chrudimi ( dostal rozum)