Hlavní diskuze

Založil Admin, Středa 15/03/23 11:42:07

Předchozí téma - Další téma

Adam15

Citace od: Marek2001 kdy Čtvrtek 25/07/24 21:20:33Kubalík do Sparty hmmm to zas Kmoníčkovi ujel vlak s českými hráči jak furt říká že by chtěl nějakýho s zkušenosti...
Kubalík do Sparty nejde, alespoň co vím je blízko k dohodě ve Švýcarsku

Petr78

Citace od: VotrokSpecial kdy Pátek 26/07/24 16:11:19Student oboru kriminalistiky je trendy. Za dvacet let možná bude vyšetřovat velké policejní případy, ale teď kromě studia hraje fotbal. A sakra dobře. Do ligy vtrhnul Karel Spáčil jako přílivová vlna. V šestnácti zápasech za Hradec vstřelil čtyři góly, o minulé neděli přivodil vítěznou ranou v nastaveném čase infarkt Teplickým. ,,Nezapomenu na to do konce života," zubí se sympatický stoper.

Málo se to ví, ale tehdy dvacetiletý Karel Spáčil do Hradce nechtěl. Nevěřil si, bál se opustit mateřský Prostějov, kde teprve startoval kariéru. ,,Liga se ale neodmítá," seknul se. Šlo o životní rozhodnutí kluka, který před dvěma lety kopal krajský přebor v Lipové a trenér Pavel Šustr mu šlapal na krk.

V lize jste půl roku i s cestou, ale čuch na speciální momenty máte, to se musí nechat. Jak to děláte?
,,Sám nevím. Vítěznou branku proti Teplicím prožívám ještě teď (rozhovor vznikal v úterý). Náš výkon sice nebyl úplně optimální, ale v úvodu sezony jsou důležité body. Ty ze zápasu s Teplicemi bereme se vší pokorou. Příště v Plzni musíme předvést lepší fotbal."


Ahoj , díky moc za rozhovor 👍

Petr78

Ten Karel je stejně frajer

Marek2001

Citace od: VotrokSpecial kdy Pátek 26/07/24 16:11:38Prožil jste s Teplicemi nejlepší moment kariéry? Emoce byly obrovské...
,,Určitě jo. Nezapomenu na to do konce života."

Jen připomínám, že z podobné pozice jste vykouzlil gól i proti Slavii. Není branka vicemistrovi přece jen víc?
,,Máte pravdu, bylo to skoro ze stejného místa. Přesto gól Teplicím byl lepší zážitek. Proti Slavii šlo sice o hezčí branku, rána mi sedla fakt skvěle, ale bohužel jsme prohráli. A já hraju fotbal na vítězství. Proto byla nedělní branka důležitější, přinesla týmu tři body."

V lize jste se dosud trefil čtyřikrát, dvakrát jste rozhodl o výhře, jednou o remíze, jen se Slavií jste mírnil porážku. Evidentně víte, kdy se máte trefit. 
(usměje se) ,,Je to skvělý pocit, ale já jsem hlavně rád, že tímto způsobem můžu pomoct týmu. Že neplním jen defenzivní úkoly a nehraju pouze do obrany. Jsem za to odměněn. Dostávám se do zakončení, kluci mě umí najít, nebo ke mně balon odněkud vypadne. Víte, žádný gól není jen o mně. Velký dík patří spoluhráčům, bez nich bych se netrefil ani jednou."

Víte, co mě nejvíc zaujalo. Že se v 95. minutě, coby stoper, za nerozhodného stavu vysunete až kousek před vápno. To chce v jednadvaceti letech odvahu.
,,S každým zápasem se snažím posouvat, útok pravidelně doplňovat. Samozřejmě pouze ve chvíli, kdy to opravdu jde. Do hazardu bych se nepustil. Proti Teplicím jsem si všiml, že se soupeř hodně zatáhl. Jen jsem se rozhlédl okolo a hned věděl, že můžu jít nahoru. Danci (Dancák) mě krásně našel a pak to tam i se štěstím spadlo."

Jsou bomby zpoza vápna vaší specialitou?
,,Sám jsem překvapenej, jak mi to hezky padá. Rány z dálky sice nejsou úplně mojí doménou, ale střelu, aspoň si myslím, nemám úplně špatnou. Býval jsem útočníkem, pak středovým hráčem, takže do střeleckých pozic jsem se dostával celý život."

Kdy jste se přeorientoval na stopera?
,,Když jsem se vrátil z třetiligového Blanska do přípravy s Prostějovem. Přicházel jsem jako šestka, ale trenér mě dal rovnou na stopera, od té doby jsem tam už zůstal."

Nepovídejte? Takže v obranné linii hrajete dva roky.
,,Je to tak. Vážně chvilku."

Hradec si vás jako stopera vyhlédl, jenže vám se pod Bílou věž vůbec nechtělo. Prý jste sportovnímu řediteli Jiřímu Sabou řekl, že z Prostějova neodejdete.
,,Je to pravda. (rozesměje se) Vůbec jsem si nevěřil, pochyboval o sobě. Měl jsem odehraných jen dvanáct zápasů ve druhé lize a myslel si, že na ligu ještě nemám. Že jsem mladej kluk, co má ještě čas. Větší smysl mi dávalo setrvání v Prostějově."

Nakonec jste ale na zkoušku odešel. Šlo o nejlepší rozhodnutí v životě?
,,Stoprocentně. Zaplaťpánbůh, že to takhle dopadlo. Odjel jsem na soustředění, nakonec i přestoupil. Nyní jsem rád, že v Hradci můžu být. Je to splněnej sen."

Zkuste mi trošku obšírněji vysvětlit, proč jste nechtěl do Hradce.
,,Prostějov je můj mateřský klub. Hrál jsem za něj celý život, vnímal jsem vůči němu zodpovědnost. Po půlce sezony jsme byli poslední, to se neodchází zrovna dobře. Vnímal jsem podíl na aktuálním stavu. Nechtěl jsem utíkat od toho všeho, nechat kluky v průšvihu. Faktorem byla i škola a také sebevědomí. Čili tyhle věci se mi honily hlavou. Nakonec to dopadlo odchodem."

Co rozhodlo?
,,Liga se neodmítá. Prostě jsem se do Hradce šel rvát. Věděl jsem, že nejdu do základu, že budu čekat na šanci, kdyby se třeba někdo zranil. Hned ve druhém kole jsme přišli o Michala Leibla. Samozřejmě jsem mu to vůbec nepřál, ale od té chvíle hraju. Už jako malý kluk jsem měl za cíl hrát ligu. Bylo by špatný, kdybych zůstal v Prostějově. Pochyby jsem hodil stranou. Proč bych se měl výzvy bát?"

Úplně chápu. Váš otec byl prý také při zemi a do Hradce vás netlačil. Teď je však úplně nadšený.
,,Byli jsme skeptičtí oba, teď jsme zase mile překvapeni. Hraju v základu v ligovém týmu, v šestnácti zápasech jsem vstřelil čtyři góly. To jsem nečekal já, ani taťka. Ale aby to vůči němu nevyznělo špatně, ve všem mě maximálně podporuje a je rád, že to takhle dopadlo. Nevynechá jediné utkání, stejně jako zbytek rodiny, moje přítelkyně. Za to jsem jim strašně vděčný. Cítím se skvěle, vnímám podporu, což je také důležité. Život není jenom o fotbale, ale i o lidech okolo, kteří vás podporují v každé situaci."

Před dvěma lety jste hrál krajský přebor za Lipovou. Prošel jste si školou života?
,,Určitě. Za tehdejší zkušenost jsem nesmírně vděčný. Myšlenkou prostějovských trenérů Šustra a Kroupy bylo, abych si zvykl na mužský fotbal. Proto jsem odešel do Lipové. Vyšlo to, v kraji jsem přivykl. Byl to jen půlrok, ale dost mě naučil. Šlo o pozitivní zkušenost."

A střet s realitou. Hádám, že spoluhráči chodili každý den do práce.
,,Byl to šok, uznávám. Z druhé strany můj otec hrával v Lipové, já se na něj jako kluk jezdil dívat. Věděl jsem, jak to tam funguje. V klubu mě všichni znali. Trénovali jsme dvakrát týdně, o víkendu zápas. Fotbal byl až na druhém místě, ale nic to nemění na skvělé zkušenosti."

Mimochodem, Pavel Šustr je vaším osudovým trenérem, že?
,,To souhlasí. Končil jsem v dorostu a poprvé šel do přípravy s áčkem Prostějova, kam tehdy přišel ze Slovenska právě trenér Šustr. Tenkrát jsem v hlavě neměl nastavené, že chci ve fotbale něco dokázat. Měl jsem nadváhu a tak... Trenér mi promluvil do duše, byl na mě tvrdej, každý týden jsem musel kilo zhubnout. Kdybych neshodil, vyhodil mě. Bylo to ostré, ale jsem mu za to strašně vděčný. Až tehdy jsem si opravdu uvědomil, že chci hrát ligu a že bez práce to nepůjde. Šlo o nový začátek kariéry."

Sundat týdně kilogram váhy je celkem náročné. Jak to šlo?
,,Jídelníček na míru, dvoufázové tréninky. Bylo to těžké, ale sám bych se nedonutil."

Kolik jste musel shodit?
,,Deset kilo."

Na soukromé vysoké škole v Brně studujete kriminalistiku a kriminologii, tříletý bakalářský obor. Občas vynecháte trénink. V klubu to respektují?
,,Domluvili jsme se tak. Trenéři, vlastně všichni okolo, mě ve studiu podporují. Do školy musím jednou za čas. Nic nešidím."

Pokud se nepletu, český fotbal ve svých řadách studujícího kriminalistu ještě neměl. Jste první.
,,Taky mi kluci v kabině pořád říkají kriminalista. (usměje se) Když se něco vyšetřuje, pořád mají nějaké narážky. Ale já to beru, je to hezký. V Hradci máme skvělou partu, jsem s tím úplně v pohodě."

Proč jste si vybral tak specifický obor?
,,Odmalička mě kriminologie fascinovala. Začalo to sledováním detektivních filmů, na střední škole jsem studoval stejný obor a na vysoké v tom jen pokračuju."

Až seknete s fotbalem, stane se z vás vážený detektiv?
,,Pokud by se taková možnost objevila, tak třeba ano. Po kariéře bych se rád k policii dostal. Láká mě i trenérství. Uvidíme. Teď nad tím nepřemýšlím."

Žijete přítomností.
,,Udělal jsem životní krok. V Hradci jsem teprve přes půl roku, ale už ho beru jako svůj druhý domov. Vždyť se už ani nevracím domů, já jsem doma tady. Když je volno, v Hradci zůstávám. Je to krásné město, stejně tak okolí."

Užíváte si fotbalové nálady ve městě?
,,Rozhodně. Jsem moc rád, že jsem do Hradce přišel zrovna v této době. Hrozně se to tady zvedlo. Lidé chodí na krásný stadion, jako klub jdeme nahoru. Doufám, že to tak bude pokračovat, neuspokojíme se a budeme mít vyšší a vyšší cíle."



Děkuji za článek.

Marek2001

Citace od: Adam15 kdy Pátek 26/07/24 16:24:22
Citace od: Marek2001 kdy Čtvrtek 25/07/24 21:20:33Kubalík do Sparty hmmm to zas Kmoníčkovi ujel vlak s českými hráči jak furt říká že by chtěl nějakýho s zkušenosti...
Kubalík do Sparty nejde, alespoň co vím je blízko k dohodě ve Švýcarsku

Prý jde včera toho byl plnej Twitter že jde do Česka kvůli rodině.

Mikess

Kdyby šel Kubalik to Česka a to věřím ze ještě nejde,tak věřím ze by se nevysral na Plzeň!!!

Mikess

A to nemyslim točenou

Pavel95

Měli by jsme se pokusit o Látala z Chrudimi než nám ho vyfouknou PCE. Slušnej talent  ;)

Mikess

Pavka spis bych řešil rozdilovyho Čecha?nema na tu větu už někdo patent??🫢

Mikess

A ty Látala budes platit?tady mládež funguje narozdíl...,..

Mikess

Farma Kolín??😂🫢🫢🫢🫢,,ty vole ja ty "produkty "ani snad nespocitam🫢,ať si kazdej kokot nadává na Pešána nadává jak chce ,ale jemu ta farma Benátky dávala smysl!!na rozdíl od toho utápění někde ve 60 km od HK.....jedeme Votroci 3,5

Petr78

Tak teď jsem se fakt ztratil , je tady řeč o fotbalistovi nebo hokejistovi ?🤔😁

Petr78


Mikess

Pro nás urcite potřebnej👌😃

Mikess

My taky máme 28 hráčů a je urcite fakt potřeba.Spis Kmoníčkovi chybí lidi